اخبار شرکت

ارزان فروشی پتروشیمی مارون در بازار ترکیه

آبان 30, 1397 نوشته شده توسط آزادیخواه

پتروشیمی مارون BL3 را با قیمتی حدودا 100 دلار پایین تر از میانگین قیمت هفتگی اعلام شده توسط نشریه جهانی آیسیس فروخته است، این نشریه source اصلی قیمت گذاری محصولات پلیمری در ایران است.

در حالی پتروشیمی مارون با فروش ارزان محصولات خود در بازار ترکیه برای صادرکنندگان دیگر مشکلاتی ایجاد کرده که برخی از مصرف کنندگان از عدم فروش این مجتمع به واحدهای تولیدی آنها ابراز نگرانی می کنند.

فرآیند شیمیایی جدیدی که بحران ضایعات پلاستیک را حل می‌کند
تبدیل زباله‌های پلاستیکی به محصولات قابل استفاده

دو دانشجوی آمریکایی موفق شده‌اند فرآیند شیمیایی جدیدی برای تبدیل زباله‌های پلاستیکی به محصولات قابل استفاده ابداع کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از وییرد، تجزیه یک کیسه پلاستیکی، حداقل 450 سال زمان می‌برد اما با استفاده از یک روش جدید، این فرآیند در سه ساعت صورت می‌گیرد و دهها کیسه پلاستیکی به مایع تبدیل می‌شوند.

خواست اوپک، حفظ سقف تولید

خرداد 15, 1397 نوشته شده توسط پرنگ حقیقت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، نشست کمیته وزیران مشترک سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) ناظر بر اجرای توافق کاهش تولید یکشنبه تشکیل شد.
در این نشست اعضاء خواستار مشارکت کشورهای عضو در بازگشت توازن به بازارهای جهانی نفت شدند.

در این نشست که به ریاست عربستان برگزار شد، وزیران نفت کشورهای الجزایر، کویت، امارات متحده عربی به عنوان رئیس دوره ای اوپک به همراه عمان به عنوان عضو مستقل خارج از اوپک حضور داشتند.

در نشست بحث و گفت و گو درباره افزایش تقاضای جهانی نفت بررسی شد و وزیران بر تامین نیازهای نفتی جهان و نیز ضرورت حفظ توازن بر بازار این ماده سوختی تاکید کردند.

اوپک در نشست رسمی 30 نوامبر 2016 (دهم آذرماه 1395) خود در وین، برای نخستین بار از سال 2008 میلادی با کاهش تولید موافقت کرد تا با کاهش مازاد عرضه نفت در بازارها، به بالا رفتن سطح قیمت ها کمک کند.

روسیه و 9 تولید کننده دیگر نیز در اواخر سال 2016 به توافق کاهش تولید اوپک پیوستند. بر اساس این توافق، کشورهای امضاکننده متعهد شدند در مجموع از سطح تولید 1.8 میلیون بشکه در روز بکاهند که این میزان، حدود 2 درصد کل تولید نفت در جهان است. این توافق تا پایان سال 2018 معتبر است.

منبع: http://www.irinn.ir

صفحه1 از2